ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15339280
*
nr 1533 9280
Spegel
Bambuimitation, 70x42 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2023
kl 18:23:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 10:02:33
1
100 kr
10/4 18:13:59
2
150 kr
10/4 18:16:52
3
200 kr
10/4 18:18:49
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bambuimitation spegel speglar
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:28
*
Spegel
nr 1533 9280
Spegel
Bambuimitation, 70x42 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 10:02:33 | 1 | 100 kr |
10/4 18:13:59 | 2 | 150 kr |
10/4 18:16:52 | 3 | 200 kr |
10/4 18:18:49 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bambuimitation spegel speglar
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:28